Aktualności

Lato 2021

Lato 2021

      W tym roku, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych Stowarzyszenie Miłośników Urli organizowało letni wypoczynek dla dzieci. Tegoroczna oferta składała się z dwóch propozycji na wypoczynek kolonijny.

         Pierwszy turnus odbywał się w Stegnie (woj. Pomorskie) w dniach 26 czerwca – 9 lipca, wzięło w nim udział razem z wychowawcami 147 osób z terenu powiatu wołomińskiego, węgrowskiego i wyszkowskiego, a także dzieci z Warszawy. Podczas tych dwóch tygodni spędzonych nad polskim morzem dzieci na pewno się nie nudziły. Dzień rozpoczynał się o godz. 8 rano od porannej gimnastyki, następnie śniadanie. Każdy dzień w zależności od pogody wyglądał inaczej. Plażowanie, wycieczki, zwiedzanie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas pobytu na koloniach dzieci odwiedziły Zamek w Malborku, główne miasto w Gdańsku, Frombork czy też Gdynie, Sopot i Westerplatte. Słoneczne dni to czas spędzony na plażowaniu, kąpieli w zimnym Bałtyku grach i zabawach na świeżym powietrzu.

        Drugi turnus to czas spędzony w Pieninach, a dokładnie w Niedzicy. Odbył się on w dniach 15 lipca – 28 lipca i liczył 136 osób. Pobyt w tej górskiej miejscowości na pewno dobrze wpłynął na zdrowie i poprawę kondycji każdego z uczestników. Codzienne wyjazdy na wycieczki, spacery, całe dni spędzone na świeżym powietrzu to dobra odskocznia od rocznej zdalnej nauki i czasu spędzonego w czterech ścianach z głową w laptopie. Podczas pobytu w województwie małopolskim organizowane były wycieczki do Kopalni Soli w Wieliczce, spływ Dunajcem, wyprawa w góry, wyjazd na termy do Chochołowa czy też obejrzenie panoramy górskiej na wieży widokowej w Krynicy Zdrój. Każdego dnia w wolnej chwili na boiskach do piłki nożnej i siatkówki toczyły się zacięte rozgrywki pomiędzy kolonistami.

       Oba turnusy łączyła dobra zabawa jak i olimpiada kolonijna podczas której koloniści mogli ze sobą konkurować na przeróżnych konkurencjach sportowych, takich jak turniej siatkówki, piłki nożna, tenisa stołowego czy też badmintona.

Czas spędzony na koloniach pomógł odpocząć po minionym roku szkolnym oraz naładować baterię i zregenerować siły przed nowym rokiem szkolnym.

IMG 5680

IMG 5678


Drukuj   E-mail
© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Stowarzyszenie Miłośników Urli
Tworzenie stron internetowych Pedros.com.pl