Aktualności

Lato z SMU

Lato z SMU

Po raz trzeci Stowarzyszenie Miłośników Urli zorganizowało letni wypoczynek dla dzieci.

Tegoroczna oferta składała się z dwóch turnusów kolonijnych i jednego turnusu półkolonii.

Pierwszy turnus odbył się w dniach od 26 czerwca do 9 lipca w Stegnie (woj. pomorskie). Podczas tych dwóch tygodni spędzonych nad polskim morzem dzieci na pewno się nie nudziły.

Każdy dzień, w zależności od pogody, wyglądał inaczej. Plażowanie, wycieczki, zwiedzanie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas pobytu na koloniach dzieci odwiedziły takie miejscowości takie jak Krynica Morska, Tolkmicko czy też Elbląg. Dzieci miały również przyjemność popłynąć w rejs statkiem z miasta Gdynia na Hel gdzie odwiedziły Fokarium oraz zwiedzali miasto.

Słoneczne dni to czas spędzony na plażowaniu, kąpieli w zimnym Bałtyku, grach i zabawach na świeżym powietrzu.

Stegna

Drugi turnus to czas spędzony w Pieninach, a dokładnie w Niedzicy. Odbył się on w dniach 14 lipca – 27 lipca.

Podczas pobytu w województwie małopolskim organizowane były wycieczki do Nowego Targu, Krakowa oraz Kieżmarku. Wśród atrakcji można wymienić: spacer w koronach drzew w Bachledce, spływ Dunajcem, wyjazd do Aquaparku w Popradzie, a także wyczerpującą wspinaczkę na szczyt w grzbiecie głównym Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, Koziarz (943 m n.p.m).

Każdego dnia, w wolnej chwili na boiskach do piłki nożnej i siatkówki toczyły się zacięte rozgrywki pomiędzy kolonistami.

Niedzica

Podczas obydwu turnusów kolonii organizowane były również: olimpiady, podczas której koloniści mogli ze sobą konkurować w przeróżnych konkurencjach sportowych, takich jak siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy czy też badminton, a także podchody i pogodne wieczory.

W dniach 16 sierpnia – 29 sierpnia odbyły się półkolonie, organizowane przez  Stowarzyszenie Miłośników Urli, w których uczestniczyły dzieci z terenu powiatów: wołomińskiego, wyszkowskiego i węgrowskiego, a także dzieci z Warszawy. W programie półkolonii znalazło się wiele atrakcji i wycieczek. Dzieci odwiedziły Skansen w Sierpcu czy też Muzeum kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Odbyły się wycieczki do Magicznych Ogrodów, Centrum Edukacyjno – Rozrywkowego w Markach, Parku wodnego w Siedlcach,  kina Helios,  oraz spływy kajakowe rzeką Liwiec.

Urle

Czas spędzony na koloniach i półkoloniach pomógł odpocząć po minionym roku szkolnym oraz naładować baterie i zregenerować siły przed nowym rokiem szkolnym.

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Stowarzyszenie Miłośników Urli
Tworzenie stron internetowych Pedros.com.pl