Aktualności

Lato ze SMU

Lato ze SMU

Po raz czwarty Stowarzyszenie Miłośników Urli zorganizowało letni wypoczynek dla dzieci.

Tegoroczna oferta składała się z dwóch turnusów kolonijnych i jednego turnusu półkolonii.

Pierwszy turnus odbył się w dniach od 25 czerwca do 8 lipca w Stegnie (woj. pomorskie). Podczas tych dwóch tygodni spędzonych nad polskim morzem dzieci na pewno się nie nudziły.

Każdy dzień, w zależności od pogody, wyglądał inaczej. Plażowanie, wycieczki, zwiedzanie, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Podczas pobytu na koloniach dzieci odwiedziły miejscowości takie jak Frombork, Tolkmicko czy też Kwidzyn. Dzieci miały również przyjemność popłynąć w rejs statkiem po zalewie Wiślanym.

Słoneczne dni to czas spędzony na plażowaniu, kąpieli w zimnym Bałtyku, grach i zabawach na świeżym powietrzu.

 

Drugi turnus to czas spędzony w Pieninach, a dokładnie w Niedzicy. Odbył się on w dniach 21 lipca – 3 sierpnia.

Podczas pobytu w województwie małopolskim organizowane były wycieczki do Nowego Targu, Bochni oraz Kieżmarku. Wśród atrakcji można wymienić: zwiedzanie zamku Spiski, rejs po jeziorze Czorsztyńskim czy też wyjazd do Aquaparku w Popradzie.

Każdego dnia, w wolnej chwili na boiskach do piłki nożnej i siatkówki toczyły się zacięte rozgrywki pomiędzy kolonistami.

Podczas obydwu turnusów kolonii organizowane były również: olimpiady, podczas której koloniści mogli ze sobą konkurować w przeróżnych konkurencjach sportowych, takich jak siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy czy też badminton, a także podchody i pogodne wieczory.

 

W dniach 16 sierpnia – 29 sierpnia odbyły się półkolonie, organizowane przez  Stowarzyszenie Miłośników Urli, w których uczestniczyły dzieci z terenu powiatów: wołomińskiego, wyszkowskiego i węgrowskiego, a także dzieci z Warszawy. W programie półkolonii znalazło się wiele atrakcji i wycieczek. Dzieci odwiedziły Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, spłyneły kajakami przez rzekę Liwiec.

Odbyły się wycieczki do Majalandu, Kosmicznego Rancza, Parku Wodnego w Siedlcach, kina Helios.

Czas spędzony na koloniach i półkoloniach pomógł odpocząć po minionym roku szkolnym oraz naładować baterie i zregenerować siły przed nowym rokiem szkolnym.

IMG 3745 min

368558340 314436997738567 1456990753051793972 n

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone dla Stowarzyszenie Miłośników Urli
Tworzenie stron internetowych Pedros.com.pl